Yazı kategorisi: Bilimsel Makaleler, Eleştiriler-Yorumlar, Eğlenceli Makaleler, Güncel, Makale ve Araştırmalar

Türk Seri Katiller

turk-seri-katiller-150x150Yavuz Yapıcıoğlu: Cumhuriyet tarihinde en fazla kişiyi öldüren katil olan Yavuz Yapıcıoğlu aynı zamanda Tornavidalı Katil olarak da bilinir. 1994-2002 yılları arasında poliste bulunan kayıtlara göre 18 kişinin ölümünden sorumludur. Çevresi ve gördü tanıklarının anlattıklarına göre ise 43 kişinin ölümünden sorumludur.


 

adnan-colak-150x150

Adnan Çolak: Artvin Canavarı ve Baltalı Katil olarak bilinen Adnan Çolak 1992-1995 yılları arasında Artvin ve çevresinde 68 ile 95 yaşları arasındaki kişileri hedef almıştır. “Yaşlı insanları öldürüyorsam da bunlar zaten zamanları doldurmuşlar. (…), onları öldürerek toplumu rahatlatıyordum.” demiştir. 6 kez idam, 112 yıl ağır hapis cezasına çarptırılmıştır.


ali-kaya-150x150Ali Kaya: Bebek Yüzlü Katil olarak da bilinen Ali Kaya, 1997 yılında amcasını öldürmüş, daha sonra annesine tecavüz eden bir başkasını öldürmüş ve akli dengesi, bozuk raporu alıştır. Hastaneden çıktıktan sonra 5 kişiyi daha bıçaklamış ve tekrar akıl hastanesine yatırılmıştır. Burada Çivici Katil olarak bilinen Ayhan Kartal’ı bıçaklayarak öldürmüştür.


suleyman-aktas-150x150Süleyman Aktaş: Çivici Katil olarak da bilinmektedir. Elektrik hattı işçiliği yaparken 31,500 volt elektrik akımına çarpılıp ağır yaralanan Süleyman Aktaş, bu olaydan sonra 1986 yılında bir başkomiseri öldürmüştür. Mahkeme akli dengesinin yerine olmadığına karar vermiş ve hastaneye göndermiştir. Hastaneden çıktıktan sonra döndüğü köyünde 4 komşusunu boğarak öldürmüş ve kurbanlarının gözlerine çiviler çakmıştır.


ozgur-dengiz-150x150Özgür Dengiz: Ankara Yamyamı olarak da bilinen Özgür Dengiz öldürdüğü kişinin cesedinden parçalar keserek yemiştir. “İnsan eti yerken adeta kendimden geçiyorum.” demiştir. İki cinayetten iki müebbet hapis cezası almıştır, akli dengesi bozuk olduğu gerekçesiyle hastaneye kaldırılmıştır.


 

Reklamlar

Yazar:

Web Tasarımcı, Makale Yazarı, WordPress Danışmanı, E-Ticaret ve Sosyal Medya Danışmanı, Editör // yusufpacaci.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s